ضرورت سرویس سالانه و تعمیر پکیج

دلایل مهم برای سرویس و تعمیر پکیج چیست؟

سرویس پکیج برای پیشگیری از تعمیر پکیج مورد توجه قرار می گیرد. پکیج ها بعد از گذشت مدتی ممکن است بنا به دلایل مختلفی همچون عدم تعادل در فشار آب، تنظیم نبودن فشار گاز، خرابی قطعات، انسداد لوله ها و پمپ ها، خرابی ترموستات و … مورد تعمیر و سرویس قرار بگیرند.

تعمیر پکیج در برندهای مختلف

پکیج ایران رادیاتور و بوتان از برندهای معتبر در زمینه خرید پکیج هستند. تعمیر پکیج بوتان می تواند در تنظیمات دما، تعویض قطعات و … باشد. در واقع پکیج ها در بیشتر موارد تعمیر، نیاز به عیب یابی دارند. عیب یابی امکان تعمیر پکیج بوتان و پکیج ایران رادیاتور را به خوبی فراهم می کند. تعمیر پکیج بوتان با توجه به نوع قطعات، اندکی با تعمیر پکیج ایران رادیاتور متفاوت خواهد بود.

تعمیر پکیج در برندهای مختلف

علت خاموشی ناگهانی در پکیج

همان طور که می دانید پکیج ها با عملکرد اتومات معرفی می شوند. در واقع در صورت گرم شدن بیش از اندازه آب، خاموشی به شکل خودکار رخ می دهد. یکی از عیب های شایع در پکیج، بروز نقص در گرمایش آب و خاموشی بی هنگام است. خاموشی نامنظم پکیج به دلایل مختلفی همچون پایین بودن فشار آب، پایین بودن فشار گاز یا قطعی گاز، خراب شدن ترموستات، بروز نشتی در پکیج و وجود ایراد در برد الکتریکی یا برد فرمان پکیج اتفاق می افتد.

دلیل صدای اضافه پکیج

پکیج ها در وضعیت نرمال به شکل بی صدا عمل می کنند. شنیدن صدای بلند از پکیج به معنای بروز اختلال در پکیج است. برای رفع صدای اضافی و تعمیر پکیج نیاز به هواگیری پکیج دارید. در صورت حل نشدن مشکل صدای پکیج بعد از هواگیری، بهتر است رسوب زدایی از پکیج و لوله را مدنظر قرار دهید.

داغ شدن بیش از اندازه آب رادیاتور و شیرها

داغی آب پکیج نیز از مواردی است که نیاز به تعمیر پکیج را به شدت محسوس می کند. سنسور ترموستات وظیفه تشخیص دمای آب پکیج را دارد. زمانی که آب پکیج در وضعیت بسیار داغ قرار می گیرد، احتمالاً با خرابی ترموستات مواجه هستیم. ترموستات امکان تنظیم دمای آب و درجه پکیج را فراهم می کند. در بیشتر موارد داغی بیش از حد آب یا سرد بودن آب به ترموستات مربوط می گردد. در چنین حالتی برای تعمیر پکیج از تعویض ترموستات استفاده می شود.

بسیاری از افراد تمایل دارند به تنهایی تعمیر پکیج را در محیط منزل انجام دهند. توجه داشته باشید که تعمیر پکیج کاملاً تخصصی است و هر کسی نمی تواند از عهده انجام آن برآید. تعمیر پکیج به شکل غیر اصولی می تواند مشکلات بسیاری برای پکیج ایجاد کند. قطعات استفاده شده در پکیج از قیمت و ارزش بالایی برخوردار هستند. در صورت بروز نقص در قطعات پکیج، ناچار به پرداخت هزینه هنگفتی خواهید شد.

خرابی های شایع پکیج

تعمیر پکیج به دلایل مختلفی انجام می شود. برخی از دلایل در تعمیرات پکیج بسیار شایع و متداول هستند.

 • سروصدای پکیج به هنگام روشن بودن: سرویس پکیج اهمیت زیادی در جلوگیری از سروصدای پکیج دارد.
 • خاموشی غیر منتظره پکیج
 • روشن بودن پکیج بدون گرم کردن آب
 • روشن شدن خودکار پکیج
 • فشار پایین آب گرم خارج شده از لوله های پکیج
 • وجود نشتی در پکیج
 • یخ زدن لوله های پکیج در تراس
 • استنشاق بوی دود از پکیج
 • گرما و حرارت پایین رادیاتور
 • استنشاق بوی گاز از پکیج
 • عدم تعادل در آب گرم و سرد حمام(در چنین شرایطی در هنگام دوش گرفتن شاهد سرد شدن یا گرم شدن ناگهانی آب هستیم)

تعمیر پکیج گاهی به شکل جدی انجام می شود. به عنوان مثال زمانی که پکیج با آب داغ یا بسیار سرد مواجه می شود، تعویض قطعه در پکیج به خوبی احساس می شود. در چنین شرایطی فرد نیاز به پرداخت هزینه بیشتری خواهد داشت. برخی از مشکلات و نقص های به وجود آمده در پکیج چندان مطرح و قابل توجه نیستند. به عنوان مثال سروصدای پکیج از جمله مشکلات سطحی در پکیج است. در واقع این مشکلات با هواگیری یا رسوب زدایی قابل برطرف کردن می باشد. هزینه انجام تعمیر پکیج در هنگام هواگیری یا رسوب زدایی کمتر است. بیشترین هزینه تعمیرات پکیج مربوط به تعویض قطعات است.برای پیشگیری از تعویض قطعات بهتر است سرویس پکیج را به شکل دوره ای مورد بررسی قرار دهید. در این صورت از بروز عیب و ایراد در پکیج جلوگیری به عمل می آورید. ضمن اینکه از پرداخت هزینه سنگین برای تعویض قطعات معاف خواهید شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناس