نمایندگی پکیج بوتان

پکیج بوتان در دو دسته پکیج زمینی , پکیج دیواری تقسیم بندی می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.  حجم پکیج مورد استفاده قرار میگیرد پکیج های شوفاژ دیواری و زمینی در انواع و کاربردهای مختلفی تولید می شوند که می توان به مدل های پکیج های دیواری و زمینی،  اشاره نمود.  

استفاده از پکیج بوتان

1-بدنه پلاستیکی:در سال‌های اخیر بدنه انواع پکیج بوتان از جنس پلاستیک مخصوص ساخته می‌شود. این بدنه پلاستیکی موجب می‌شود از جرم و رسوب جلوگیری شود.

2-پمپ آب؛پکیج دیواری بوتان با توجه به مدل آن دارای دو نوع پمپ گراندفوس و پمپ ویلو است. هر دو نوع این دو پمپ دارای کیفیت بالا بوده و توانایی تنظیم توان به‌وسیله دور موتور را دارند.

3-تک مبدل یا دو مبدل:پکیج‌های دیواری با توجه به مدلی که دارند دارای سیستم گرمایشی تک مبدل یا دو مبدل هستند؛ مثلا پکیج دیواری بوتان مدل Calda venizia 24KIS جهت گرمایش آب‌های گرمایشی برای شوفاژ و آب‌های مصرفی برای آب بهداشتی از یک مبدل به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌کند.
در حالی که پکیج دیواری مدل PERLA PRO 24Rsi  از دو مبدل اصلی و ثانویه به‌صورت مجزا استفاده می‌کند.

4-فن دار یا بدون فن؛این برند از پکیج‌های دیواری از لحاظ داشتن فن، دارای دو دسته فن دار و بدون فن هستند. وظیفه فن، ایجاد مکش قوی بوده که دود ایجادشده را خارج و هوای تازه را از طریق دودکش وارد دستگاه می‌کند. برند بوتان فن دار بودن یا بدون فن بودن پکیج‌ها را با افزودن پسوند i & s قابل‌شناسایی کرده است.

5-دارای سیستم ضد یخ‌زدگی؛ پکیج‌های برند بوتان با توجه به مدلی که دارند دارای سیستم ضد یخ‌زدگی هستند. این سیستم مانع از کار افتادن دستگاه در مناطق سردسیر و کوهستانی می‌شود. این مشخصه پکیج‌های بوتان از مزایای آن محسوب می‌شود.

6-سیستم ضد نوسان دمای آب گرم مصرفی؛وجود این سیستم همان‌طور که از نامش مشخص است از نوسان دمای آب گرم جلوگیری می‌کند. به بیان ساده‌تر از سرد و گرم شدن آب جلوگیری می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده پکیج بوتان

 1. بورد پکیج:
  بورد پکیج قطعه‌ای الکترونیکی است که ورودی‌ها و خروجی‌ها از طریق آن‌ها کنترل و پردازش می‌شوند. این قطعه مانند مغز عمل می‌کند.
 2. صفحه کنترل:
  شامل صفحه نمایش، دکمه‌های تنظیم، درگاه اتصال ابزار الکترونیکی سرویس و گیج فشار.
 3. فیوز:
  فیوز در پکیج برای رفع اتصال کوتاه کارایی دارد. فیوز در قسمت ورودی برق اصلی در پکیج قرار دارد. اگر در مدار پکیج اختلالی به وجود بیاید، پس از تعمیر مدار و برطرف کردن مشکل، باید فیوز را تعویض کرد. فیوز قابل تعمیر کردن نیست.
 4. فن:
  فن هر پکیجی وظیفه بیرون بردن دود حاصل از احتراق را دارد. البته هم‌زمان با بیرون بردن این دود، وظیفه وارد کردن هوای تازه را به داخل دستگاه نیز به عهده دارد. فن‌های پکیج بوتان با برق ۲۲۰ ولت در ایران هم‌خوانی دارند.
 5. پمپ سیرکولاسیون:
  این نوع پمپ یکی از باکیفیت‌ترین پمپ‌های گریز از مرکز است. وظیفه آن به جریان انداختن دائمی آب گرم در پکیج است.
 6. سنسور حرارتی:
  این سنسور یکی از حسگرهای موجود در پکیج بوتان است. زمانی که دمای لوله در پکیج بیش از حد بالا برود وظیفه سنسور حرارتی است که شعله پکیج را از کار بیندازد تا از بروز حادثه جلوگیری شود.
 7. ترموستات:
  نام دیگر ترموستات، سنسور دود است. این سنسور نیز یکی دیگر از حسگرهای موجود در پکیج بوتان است. اگر دودکش کار خود را به‌درستی انجام ندهد، کلاهک پکیج بیش از حد گرم می‌شود.
  در این زمان وظیفه ترموستات، خاموش کردن پکیج است. این‌گونه متوجه می‌شویم که تعمیر پکیج بوتان باید به‌زودی انجام شود.
 8. شیر اطمینان:
  شیر اطمینان وظیفه کنترل کردن فشار آب گرم در مدار گرمایشی را به عهده دارد. این قطعه از افزایش بیش از حد فشار در مدار پکیج بوتان جلوگیری می‌کند.
 9. فلوسوئیچ:
  قطعه‌ای از پکیج بوتان بوده که وظیفه آن اطلاع‌رسانی باز شدن آب مصرفی به بورد کنترل پکیج جهت گرم شدن را دارد. این قطعه در قسمت مدار آب مصرفی قرار می‌گیرد.

تعمیرگاه مجاز تاسیسات  برتر پشتیبان ایرانیان بعنوان نمایندگی پکیچ بوتان در کرج و مرکز تعمیر و خدمات پس از فروش پکیج ایران رادیاتور در انواع مدل ها بصورت شبانه روزی در  در کرج آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر پکیج بوتان در کرج آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم .

نماینده رسمی نصب و تعمیر محصولات بوتان در کرج

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با کارشناس