پکیج یک وسیله دائم المصرف است؛ یعنی همیشه باید کار کند و در مدار باشد. از طرفی وجود رسوبات معلق و مواد معدنی محلول در آب باعث ایجاد گرفتگی در لوله ها و اتصالات می شود، به گونه ای که هراز چند گاهی، دستگاه پکیج دچار مشکل شده و آب را به خوبی گرم نمی کند. نکته بسیار مهم در ارتباط با سرویس پکیج ها، توجه به این نکته است که نباید بگذاریم پکیج کاملا از کار بیفتد، بعد برای سرویس یا تعمیر آن اقدام کنیم. در واقع باید قبل از وقوع مشکل برای عملکرد پکیج آنرا سرویس کرد. سرویس به موقع از خراب شدن زود به زود قطعات جلوگیری کرده و عمر مفید پکیج را افزایش می دهد. در صورت سرویس دوره ای، اولا پکیج همیشه در مدار خواهد بود؛ در ثانی هزینه های نگهداری و تعویض قطعات نیز بطور قابل چشم گیری کاهش خواهد یافت. برای افزایش عمرمفید پکیج باید به صورت دوره‌ای آنرا سرویس کنید. مدت زمان لازم برای سرویس یا تعمیر پکیج معمولا هر 6 ماه یکبار می باشد. یعنی در زمان شروع فصل تابستان و زمستان. بهرحال مدت زمان سرویس نباید از یک سال و یا حداکثر 2 سال تجاوز کند؛ در غیر اینصورت باید هزینه های بیشتری بابت نگهداری پکیج خود هزینه کنید.

به طور کل رسوب زدایی پکیج به دو شکل انجام می شود، روش دستی و روش مکانیکی. باید به این نکته توجه شود که رسوب زدایی با مقوله تعمیر پکیج متفاوت است. این مسئله را هنگام تماس با تعمیرکار پکیج همواره مد نظر داشته باشید.

رسوب زدایی دستی: در این روش ابتدا پکیج را از مدار خارج کرده و آب آن به طور کامل تخلیه می کنند. در گام بعد، اسید درون پکیج ریخته می شود و همزمان ضربات متناوبی به دستگاه وارد می شود تا جرم ها و رسوبات به طور کامل از جداره لوله ها کنده شده و از داخل دستگاه خارج شوند. اسیدشویی حتما می بایست توسط سرویس کار ماهر انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناس